Лікування гострої респіраторної вірусноїінфекції
Кашель, нежить, першіння в горлі – це симптоми гострих респіраторних інфекцій, що часто зустрічаються в осінньо-зимовий період. Більшість людей хворіють на ГРВІ 2–4 рази на рік. У дітей молодшого віку респіраторні інфекції можуть виникати до 6–8 разів на рік. Це пов’язано з тим, що імунна система дитини розвинена ще не повністю.
Найчастіше ГРВІ протікає досить легко. Однак ігнорувати хворобу не варто. Без належного лікування вона іноді призводить до серйозних наслідків, а самолікування, наприклад, безконтрольний прийом антибіотиків, може стати причиною розвитку стійкості до них.
Перш ніж лікувати ГРВІ, потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Досвідчені терапевти МЦ «Гармонія здоров’я» порекомендують препарати, які допоможуть полегшити симптоми захворювання і запобігти розвитку ускладнень.
Причини ГРВІ
Сезонні інфекції провокуються вірусами, такими як риновіруси, коронавіруси, аденовіруси, віруси грипу і багато інших. Зараження відбувається при контакті з уже інфікованими людьми. Інкубаційний період короткий (як правило, 4–5 днів). Віруси зазвичай вражають верхні дихальні шляхи, тобто порожнину носа, глотку, носоглотку, гортань і трахею. Без правильного лікування інфекція може поширитись на інші частини дихальної системи – бронхи і легені, що ускладнює лікування і робить його тривалішим.
Ознаки ГРВІ
На початковій стадії захворювання симптоми мало виражені. Людина може відчувати свербіж в носі, першіння в горлі або легкий озноб. Найчастіше вірус впроваджується в слизову носа. У відповідь на роздратування клітини слизової виділяють прозору рідину, щоб «змити» патологічний агент. Тому нежить є одним з головних ознак ГРВІ. Чхання – це ще один механізм, що допомагає організму позбавитися від вірусів. Якщо вони проникають глибше в верхні дихальні шляхи, до нежитю і чхання приєднується кашель. Він може бути сухим або вологим. Симптоми ГРВІ слабшають у міру того, як імунна система справляється з хвороботворним «загарбником». Зазвичай застуда триває від 5 до 7 днів, але стійкий кашель і виділення з носа іноді зберігаються протягом двох тижнів і більше.
Лікування вірусного захворювання має бути правильним. В іншому випадку до вірусної інфекції може приєднатися бактеріальна, що, своєю чергою, протікає складніше і вимагає невідкладного лікування антибіотиками. Вона швидко прогресує, викликаючи високу температуру і біль в області скупчення хвороботворних бактерій – в горлі або вухах. Якщо бактерії опускаються нижче, може розвинутися пневмонія, що вимагає невідкладного лікування антибіотиками.
Коли потрібна невідкладна допомога при ГРВІ
Зателефонуйте своєму лікарю або викличте швидку допомогу, якщо у вас або вашої дитини:
- симптоми ГРВІ не проходять понад 10 днів;
- крім стандартних проявів застуди, з’явилися інші незвичайні симптоми;
- сильний жар або млявість (у дитини віком до 3 місяців).
Також варто звернутися за медичною допомогою, якщо у вас існує висока ймовірність розвитку серйозних ускладнень ГРВІ.
До групи високого ризику входять:
- діти молодше 5 років;
- дорослі старше 65 років;
- вагітні жінки;
- люди з хронічними захворюваннями, такими як астма, діабет, хвороби серця та ін.
Багато людей уникають звернення в лікарню, не надаючи застуді особливого значення. Це неправильно, оскільки іноді ГРВІ може призвести до таких серйозних ускладнень, як гайморит, отит, міокардит (запальний процес в серцевому м’язі), енцефаліт (запалення мозку) і навіть сепсис (зараження крові).
Як лікувати вірусну інфекцію
Перед тим як купувати і приймати будь-які препарати, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Лікування ГРВІ – симптоматичне. Воно спрямоване на полегшення стану пацієнта і запобігання ускладнень. Як правило, призначаються препарати з протизапальною, жарознижувальною і знеболювальною дією. Для лікування нежиті використовуються спеціальні спреї та краплі. При появі кашлю призначаються таблетки або сиропи. Досвідчені лікарі МЦ «Гармонія здоров’я» допоможуть вам правильно підібрати препарати, які дозволять впоратися з симптомами застуди без серйозних побічних ефектів.