Правила прийому

Терміни подачі документів для вступу учнів до 1-го класу з 1 лютого до 30 травня

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють питання зарахування дітей до загальноосвітнього навчального закладу є:

Відповідно до статті 18 Закону України "Про загальну середню освіту" зарахування дітей до першого класу початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності (у тому числі ліцеїв, гімназій, колегіумів, коледжів, що містять у своїй структурі школу І ступеня) здійснюється на безконкурсній основі.

Відтак, проведення тестувань, вступних випробувань, співбесід, інших заходів, що мають на меті встановлення відповідності рівня підготовки дитини до школи, не допускається.

Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за загальноосвітніми навчальними закладами відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.

Дітям, які вступають до першого класу школи І-ІІІ ступеня, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.

У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до першого класу загальноосвітнього навчального закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.

Вік майбутніх першокласників регламентується статтею 20 Закону України "Про загальну середню освіту": до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів приймаються діти, як правило, з 6 років.

Для зарахування учнів до першого класу загальноосвітнього навчального закладу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:

Необхідні документи для зарахування до 1 класу:

1. Заява батьків.

2. Копія свідоцтва про народження дитини.

3. Копія ідентифікаційного коду дитини.

4. Довідка з місця реєстрації дитини.

5. Медична довідка — форма № 086-1/о.

6. Медична довідка — форма № 063/о

7. Папка для портфоліо дитини.

Зарахування учнів до проводиться наказом директора, виданим на підставі поданих документів.

Під час зарахування дитини до першого класу керівнику навчального закладу також необхідно попередити батьків про поширення законів суміжної дії для забезпечення прав дитини на соціальний захист. Це стосується додаткових даних про дітей таких категорій:

• діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти з малозабезпечених сімей;
  • діти-інваліди;
  • діти зі статусом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Переведення учнів до наступного класу проводиться згідно порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762.